Вітаю Вас Гість | RSS
Понеділок
23.12.2024, 13:21
Пілігрим
Головна Матеріали Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Водорості [1]
Вищі спорові рослини [1]
Голонасінні [1]
Покритонасінні [1]
Загальні відомості про рослини [6]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 38

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Світ рослин » Загальні відомості про рослини

Збережемо первоцвіти!
14.02.2018, 22:01

Збережемо первоцвіти!

Збережемо красу перших квітів весни

Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні й тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонечка. І як прикро, що деякі з цих квітів на межі зникнення. Поговоримо про це?

 

Чому первоцвіти так рано цвітуть?

Первоцвіти цвітуть тоді, коли ще на деревах немає листя. Так сонячні промінчики безперешкодно потрапляють аж до самої землі, «не заплутуючись» у кроні дерев. Вони будять перші квіти, аби ті скоріше прокинулися.

 

Первоцвіти України - фото 1

 

Оскільки навесні починає танути сніг, первоцвіти отримують достатню кількість вологи. Думаю, Ти звернув увагу, наскільки красиві ці квіти, з яскравим забарвленням. Це не може не привертати увагу комах, які дуже голодні, бо теж щойно прокинулися.

 

Первоцвіти України - фото 2

 

Що буде, якщо зривати первоцвіти?

Ти, мабуть, не раз помічав, як на початку весни бабусі починають продавати невеличкі букетики із ранніх весняних квітів. Чи ж можемо ми уявити, що одного теплого весняного дня люди не побачать на ринку жодного такого букетика? Гайнуть у ліс — а там теж квітів немає. А все тому, що чимало видів первоцвітів занесені в Червону книгу України. І як би не прикро було це визнавати, але ці тендітні рослинки на межі зникнення.

 

Первоцвіти України - фото 3

 

Коли хтось хоче зірвати квітку, то, звичайно ж, обирає найкращу і найбільшу, а значить — здорову. Суцвіття, що залишилися, нездатні сформувати недеформоване, стійке до хвороб і шкідників насіння.

Крім того, зривання квітки пошкоджує цибулину і насіння: у рослинки утворюється своєрідна «ранка», і в неї можуть потрапити бактерії.

 

Первоцвіти України - фото 4

 

Впевнений, Ти знаєш, що поживні речовини рослинка отримує завдяки фотосинтезу, що проходить у листочках. Якщо зірвати їх, цибулина вже не зможе отримати запас сил до наступного року.

Для багатьох комашок перші квіти весни є джерелом живлення. Неважко здогадатися, що буде з метеликами, бджілками, іншими комашками, коли зникнуть первоцвіти. Чимало з них захищають ліс від шкідників, і якщо їх не стане, нікому буде «лікувати» дерева.

 

Первоцвіти України - фото 5

 

Первоцвіти, занесені до Червоної книги України

Більшість первоцвітів України занесено до Червоної книги. Це означає, що їх ні в якому разі не можна зривати, а тим більше купувати у бабусь.

 

Первоцвіти, занесені до Червоної книги України - фото 1

 

Пропоную Тобі переглянути добірку первоцвітів, що є на сторінках Червоної книги і переконатися, які ж вони красиві й уже своїм виглядом просять зберегти цю красу.

Підсніжник звичайний

Існує думка, що підсніжник — це перша квітка, що виросла на Землі. За однією з легенд, коли Адама і Єву вигнали з раю, вся земля була покрита снігом. Єві було так холодно, що вона навіть заплакала. Тоді кілька сніжинок перетворилися на ніжні білі підсніжники. Відтодіця квітка є символом надії та світлого майбутнього.

 

Первоцвіти, занесені до Червоної книги України - фото 2

 

Шафран Гейфеля (крокус)

Легенда розповідає, що якось бог Гермес метав диск — у Греції це було популярне заняття. Та під час останнього кидка він помилився – і диск випадково вдарив його найліпшого друга Крокуса. Гермесу було настільки важко з цим змиритися, що він благав богів якимось чином зберегти пам'ять про друга. Тоді ж на місці загибелі Крокуса виросли квіти, такі ж красиві, як і воїн.

 

Первоцвіти, занесені до Червоної книги України - фото 3

 

Морозник кавказький

У часи Середньовіччя люди вірили, що морозник береже від злих духів та поганих чарів. У Англії навіть існував звичай висаджувати морозник біля порогу, щоб він захищав будинок від нечисті та заклинань.

 

Первоцвіти, занесені до Червоної книги України - фото 4

 

Зозулині черевички справжні

Лишень поглянь, яка незвичайна ця квітка! Недаремно вона вважається однією з найкрасивіших орхідей України. Уважно придивись — і Ти помітиш, що вона справді схожа на черевичок.

 

Первоцвіти, занесені до Червоної книги України - фото 5

 

Легенда розповідає, що під час татарських набігів жила в одному селі дівчина Зозуля, яка зналася на рослинах. Одного разу отруйна стріла потрапила в серце її коханого. Чим тільки дівчина не намагалася його вилікувати, та все було марним. Але, на щастя, натрапила якось Зозуля на незвичайну рослину з чудернацькими квітами. Саме вона і повернула сили молодому парубкові. От і назвали ті квіти зозулиними.

Цибуля ведмежа (черемша)

З цією квіткою пов'язана цікава й кумедна легенда. Вирішили якось мисливець і ведмідь жити в мирі та й почали в гості один до одного ходити. І дуже вже подобалися мисливцю страви ведмедиці, але ведмідь запевняв, що ніякого секрету немає. Вирішив мисливець піти на хитрість і відправив дружину до ведмедиці, а та й розвідала таємницю. Виявилося, що страви були такі смачні, бо ведмедиця додавала до них черемшу. Ведмідь образився на мисливця, і вони знову почали ворогувати.

 

Первоцвіти, занесені до Червоної книги України - фото 6

 

Любка дволиста

Давним-давно існував звичай: аби дівчат любили парубки, їм давали бульби любки дволистої. Козаки висушували бульби і носили їх у якості амулета на шиї. А от коли були втомлені, досить було пожувати бульбу —і сили до них поверталися.

 

Первоцвіти, занесені до Червоної книги України - фото 7

 

Білоцвітник весняний

Цей рідкісний вид флори — білоцвітник весняний — дуже подібний до підсніжника: квітка схожа на дзвіночок, але повніша. Якщо у підсніжника пелюстки різних розмірів, то у білоцвітника — однакові. А от колір квітки і форма листочків майже не відрізняються: і у підсніжника, і у білоцвітника молочно-білі пелюстки та вузькі листочки.

 

Первоцвіти, занесені до Червоної книги України - фото 8

 

Сподіваюся, Тебе надихнули ці тендітні, ніжні й такі беззахисні первоцвіти і Ти будеш одним із тих, хто не дасть їх знищити.

Категорія: Загальні відомості про рослини | Додав: Еліна_Валентинівна
Переглядів: 297 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024